Tituly vydané za posledních pět dní (max 50 titulů) (24.05.2017 - 29.05.2017) počet: 22 Brzy vyjde
Společenské vědy; osvěta (filosofie, politika, právo, dějiny, náboženství…)ISBN 978-80-265-0607-2
Doporučená cena: 269,- Kč
1. vydání
Erényi, Tereza - Kantorová, Diana - Vejsada, Daniel
Vyznejte se v zákoně o státní službě
Srozumitelný výklad zákona pro všechny státní zaměstnance a zájemce o vstup do státní služby
Kniha objasňuje úpravu zákona o státní službě a souvisejících právních předpisů a seznamuje státní zaměstnance s jejich právy a povinnostmi při výkonu služby. Nabízí státním zaměstnancům návod, jak postupovat při různých situacích, s nimiž se mohou v průběhu své služby setkat. Autoři jsou odborníci, přesto je jejich výklad zákona srozumitelný i pro neprávníky.
Vydal:
BizBooks
Počet stran:
224
Vyšlo:
25.05.2017
Podrobnosti:
ISBN 978-80-7261-497-4
Doporučená cena: 349,- Kč
1. vydání
kolektiv autorů
O komunikaci
10 nejlepších příspěvků z Harvard Business Review
Pokud byste o efektivní komunikaci neměli číst nic jiného, stojí za to přečíst si těchto 10 vynikajících příspěvků z Harvard Business Review. Světoví experti na problematiku komunikace dávají rady, jak co nejefektivněji komunikovat v nejrozmanitějších situacích a jak se zachovat, aby komunikace proběhla za všech okolností ku prospěchu zúčastněných stran.
Vydal:
Management Press
Počet stran:
204
Vyšlo:
25.05.2017
Podrobnosti:
ISBN 978-80-7255-364-8
Doporučená cena: 150,- Kč
1. vydání
Lewis, C. S.
Zničení člověka
Kniha C. S. Lewise Zničení člověka není pouze pojednáním o veřejném vzdělávání, ale tématicky zasahuje do oblasti politické, náboženské, etické a filozofické. Jedná se o téměř prorocký a nesmírně podnětný text. Vychází ze zdánlivě prostého postřehu – že moderní a postmoderní filozofie má sklon snižovat všechny naše hodnotové soudy na pouhá prohlášení o subjektivních pocitech. Lewis poté ilustruje, jak zhoubné a fatální důsledky má tento druh uvažování pro každou civilizovanou kulturu. Zcela přesně předpovídá následný vývoj: ztrátu jakýchkoliv objektivních morálních norem a sílící schopnost politických a vědeckých elit ovlivňovat myšlení nastupujících generací.
Vydal:
Návrat domů
Počet stran:
80
Vyšlo:
25.05.2017
Podrobnosti:
ISBN 978-80-262-1203-4
Doporučená cena: 299,- Kč
1. vydání
Lütz, Manfred
Kdo je tu vlastně blázen?
Zábavný úvod do psychiatrie a psychoterapie
Prvotním impulzem pro napsání této knihy bylo autorovo zjištění, že přestože jsou jeho pacienti psychicky nemocní, jedná se zpravidla o přátelské a citlivé jedince. Pokud není něco v pořádku, je to svět mnoha příčetných – zlodějů, podvodníků, diktátorů a egomanů–, o nichž se dozvídáme ve večerních zprávách. Ve svém informačně bohatém a zároveň trochu provokativním pojednání o různých psychiatrických diagnózách i formě jejich léčby se primář Manfred Lütz tu a tam nebrání společenské kritice, ostrému tónu či humoru, který mu jako občasnému kabaretnímu umělci není cizí. Zároveň se však snaží zprostředkovat svět duševně nemocných a seznámit s tím, jak se k takovým jedincům chovat a jak jim lze pomoci. Dr. med. Dipl. theol. Manfred Lütz je psychiatr a psychoterapeut, který pracuje jako primář Alexiánské nemocnice v Kolíně nad Rýnem. Vystudoval rovněž teologii. Absolvoval výcviky v několika psychoterapeutických směrech. Je také vyhledávaným řečníkem. V Německu mu vyšlo několik úspěšných knih a v roce 2008 dostal mezinárodní knižní cenu Corine. Kniha Kdo je tu vlastně blázen byla přeložena do řady jazyků.
Vydal:
Portál, s.r.o.
Počet stran:
208
Vyšlo:
25.05.2017
Podrobnosti:

Technické vědyISBN 978-80-251-4869-3
Doporučená cena: 990,- Kč
1. vydání
Siechert, Carl - Stinson, Craig - Bott, Ed
Mistrovství - Microsoft Windows 10
Nahlédněte pod pokličku Windows 10 a seznamte se i s těmi nejvzdálenějšími zákoutími systému. Trojice zkušených autorů vás jednoduchou a přímočarou formou seznámí s poslední verzí nejrozšířenějšího desktopového operačního systému a naučí vás jej nejen efektivně používat, ale i nastavovat a spravovat, aniž byste museli být proškolenými profesionály. V knize najdete i celou řadu užitečných tipů z praxe.
Vydal:
Computer Press, a. s.
Počet stran:
720
Vyšlo:
25.05.2017
Podrobnosti:

ZdravotnictvíISBN 978-80-7261-496-7
Doporučená cena: 349,- Kč
1. vydání
Čakrt, Michal
Typologie osobnosti v medicíně: lékaři, sestry, pacienti
Autor se obrací k pracovníkům ve zdravotnictví. Lékaři vedeni dobrými úmysly často zacházejí s pacienty tak, jak by chtěli, aby s nimi bylo zacházeno, pokud by se ocitli v téže situaci. Pacienti se ale mnohdy liší od osobnostního typu lékařů, jimž kniha poradí, jak s pacienty, ve shodě s jejich typem osobnosti, jednat. Medicínští profesionálové najdou v knize cenné rady, jak lépe řídit svůj čas, jak sdělovat pacientovi nepříjemnou zprávu i jak ho přesvědčit o nezbytnosti změny životního stylu.
Vydal:
Management Press
Počet stran:
272
Vyšlo:
25.05.2017
Podrobnosti:
ISBN 978-80-7326-276-1
Doporučená cena: 230,- Kč
1. vydání
Lorenze, Alejandro
Cesta kolem těla ve 40 bodech
Příručka akupresury a čínské medicíny pro zlepšení zdraví a rychlou úlevu od bolesti
Tradiční čínská medicína prokazuje svoji účinnost při léčbě rozličných bolestí a nemocí již po tisíciletí. Akupresura, jedna z jejích odvětví, je jednoduchý, bezpečný a vysoce efektivní způsob, kterým můžeme tuto medicínu sami praktikovat. Autor, mezinárodně uznávaný specialista v oboru, v tomto díle jednoduše vysvětluje, jak vyhledat čtyřicet klíčových bodů vhodných k léčbě mnoha běžných potíží i jak na nich aplikovat akupresuru.
Vydal:
ALBERT
Počet stran:
192
Vyšlo:
25.05.2017
Podrobnosti:

UměníISBN 978-80-87292-34-1
Doporučená cena: 299,- Kč
1. vydání
Hudec, Zdeněk
Miklós Jancsó a jeho filmy
Dějiny, moc a prostor v historických filmech Miklóse Jancsóa (1963–1981)
Předmětem monografie je sémantická analýza filmového stylu nedávno zesnulého maďarského režiséra Miklóse Jancsóa (1921–2014), která se soustředí na 17 snímků z období let 1963 (Odvrácená tvář) až 1981 (Tyranovo srdce), kdy se režisér důsledně věnoval historické tematice a kdy si vytvořil konzistentní filmovou poetiku, spojenou s vysoce stylizovaným pojetím prostoru (podtrženým širokoúhlou kamerou), choreografií postav a vyhraněnou ideologií násilí a nahoty. Jednotlivé analýzy doprovází bohatý ilustrativní a poznámkový doprovod. Kniha je doplněna také o vyčerpávající bibliografie a filmografie probíraných snímků.
Vydal:
Casablanca
Počet stran:
208
Vyšlo:
25.05.2017
Podrobnosti:

Krásná literaturaISBN 978-80-7520-041-9
Doporučená cena: 220,- Kč
1. vydání
Bernardová, Helena
Benrok
Zavržené město
Království slaví, tyran Hestis byl konečně poražen a zavládl mír – což není zrovna důvod k radosti, pokud se jmenujete Benrok a jste Hestisův syn. Zatímco se nová královna Aneila snaží zaručit lidem bezpečí a prosperitu, mladý princ prchá před jejími vojáky. Najít si místo v měnícím se světě a uniknout vlastní minulosti je však pro něj čím dál tím těžší. Navíc není jediný, kdo je s vládou nové panovnice nespokojený. Bývalí spojenci jeho otce se hlásí o slovo a Benrok se musí rozhodnout. Na čí stranu se přidá? Zjistí, jaké je žárlivě střežené tajemství trollů a proč s ním mluvící koberec náhle odmítá hovořit? A co si o tom všem myslí Království samotné?
Vydal:
BELETRIS
Počet stran:
208
Vyšlo:
29.05.2017
Podrobnosti:
ISBN 978-80-257-2089-9
Doporučená cena: 378,- Kč
1. vydání
D’Aprix Sweeney, Cynthia
Polštář
Každá rodina má svoje problémy, zvlášť když jsou ve hře peníze. Sourozenci Plumbovi se už léta téměř nestýkají, každý má svůj život plný vlastních starostí: Melody bojuje za záchranu svého rodinného domku a hledá cestu ke svým dvěma dospívajícím dcerám, homosexuál Jack tají před manželem své dluhy, ovdovělá Beatrice se snaží vrátit na kdysi slibně odstartovanou literární dráhu a někdejší úspěšný podnikatel Leo po rozvodu tápe, kudy se v životě dát dál. Jedna věc je však stále spojuje: nezanedbatelné rodinné dědictví, které jim má být podle otcovy vůle vyplaceno, až nejmladší z nich, Melody, dosáhne čtyřicítky. Zásadní zvrat přijde několik měsíců před tímto netrpělivě očekávaným datem, když Leo pod vlivem drog způsobí vážnou dopravní nehodu a musí trvale postižené oběti vyplatit vysoké odškodné. Sourozenci zděšeně zjišťují, že jejich matka k tomuto účelu použila propastnou část jejich dědictví, což sice zachránilo Lea z tísnivé situace, ale ostatní přišli o vytoužený finanční „polštář“, jímž hodlali vyřešit všechny své problémy, a najednou hledí do budoucnosti s prázdnýma rukama…
Vydal:
Argo spol. s r.o.
Počet stran:
364
Vyšlo:
28.05.2017
Podrobnosti:
ISBN 978-80-906481-5-9
Doporučená cena: 199,- Kč
1. vydání
Micajová, Monika
Poutníkova cesta a genius loci
Zabývali jste se někdy širšími rozměry tohoto světa? Že ne? Ani Jakub nad tím donedávna nepřemýšlel. Avšak potom přišlo volání. Noční snění a vize ho provedly proměnou, ale také tvrdými zkouškami a vlastní katarzí. Vydává se na cesty svým nitrem a přináší nám odtud poselství, které ztvární uměleckým nadáním. Prolínání realit se tak stává skutečností. Je materiální svět, tak jak ho známe, opravdu to jediné, nebo jsme součástí mnohem většího celku s duchovním rozsahem? Metafyzický příběh obyčejného současného člověka, jehož bytostné Já vnáší do světa forem svá poznání, nám dá nahlédnout za oponu běžných jevů a zve nás do oblasti rozšířeného vědomí. Ukazuje se, že způsob, jakým promlouvá absolutno, není tak vážný, jak se zdálo. Naopak volí až pohádkově hravé a snové symboly.
Vydal:
Roman Koňařík - Černý Drak
Počet stran:
160
Vyšlo:
26.05.2017
Podrobnosti:
ISBN 978-80-7505-688-7
Doporučená cena: 349,- Kč
1. vydání
Groen, Hendrik
Tajný deník Hendrika Groena
Hendrik Groen je sice starý, ale sám nemá staré lidi rád. Ještě si chce na světě něco užít! Nechce jen popíjet slabý čaj a pěstovat muškáty, jako to dělají jeho vrstevníci. O svém životě v domově důchodců si píše deník, v němž odhaluje všechny své vzestupy a pády, například pokus o založení anarchistického klubu Staří-ale-ne-mrtví. A když se k němu nastěhuje žena, po které vždy toužil, podnikne něco, co bude mít zábavné, něžné, ale i devastační následky.
Vydal:
NAKLADATELSTVÍ XYZ s.r.o.
Počet stran:
392
Vyšlo:
25.05.2017
Podrobnosti:
ISBN 978-80-7487-252-5
Doporučená cena: 49,- Kč
1. vydání
Havlíček Borovský, Karel
Křest svatého Vladimíra
Křest svatého Vladimíra je jednou ze tří delších satirických básnických skladeb Karla Havlíčka Borovského, které vznikly v době jeho pobytu v Brixenu. Havlíček využívá látku z dávné ruské historie: kníže Vladimír I. zavrhl pohanského boha Peruna a přijal křesťanství. Skladba zůstala nedokončena nebo se závěrečná část nedochovala. Námět je čerpán z Povesti vremennych let, ruského letopisu z počátku 12. století. Doporučená školní četba.
Vydal:
Carpe diem
Počet stran:
39
Vyšlo:
25.05.2017
Podrobnosti:
ISBN 978-80-7487-253-2
Doporučená cena: 49,- Kč
1. vydání
Havlíček Borovský, Karel
Křest svatého Vladimíra
Křest svatého Vladimíra je jednou ze tří delších satirických básnických skladeb Karla Havlíčka Borovského, které vznikly v době jeho pobytu v Brixenu. Havlíček využívá látku z dávné ruské historie: kníže Vladimír I. zavrhl pohanského boha Peruna a přijal křesťanství. Skladba zůstala nedokončena nebo se závěrečná část nedochovala. Námět je čerpán z Povesti vremennych let, ruského letopisu z počátku 12. století. Doporučená školní četba.
Vydal:
Carpe diem
Počet stran:
39
Vyšlo:
25.05.2017
Podrobnosti:
ISBN 978-80-7487-254-9
Doporučená cena: 49,- Kč
1. vydání
Havlíček Borovský, Karel
Křest svatého Vladimíra
Křest svatého Vladimíra je jednou ze tří delších satirických básnických skladeb Karla Havlíčka Borovského, které vznikly v době jeho pobytu v Brixenu. Havlíček využívá látku z dávné ruské historie: kníže Vladimír I. zavrhl pohanského boha Peruna a přijal křesťanství. Skladba zůstala nedokončena nebo se závěrečná část nedochovala. Námět je čerpán z Povesti vremennych let, ruského letopisu z počátku 12. století. Doporučená školní četba.
Vydal:
Carpe diem
Počet stran:
39
Vyšlo:
25.05.2017
Podrobnosti:
ISBN 978-80-87364-68-0
Doporučená cena: 270,- Kč
1. vydání
Rohlík, Jindřich
Bílá věž
Brány Skeldalu II.
Brány Skeldalu jsou bez debaty nejslavnější počítačovou fantasy sérií, která byla vytvořena na územích České a Slovenské republiky. Na prvním dílu vyrůstala ke konci devadesátých let celá generace hráčů a kniha, kterou právě držíte v ruce, je prvním svazkem velkolepé čtyřdílné ságy napsané podle této kultovní předlohy. Je to román plný nadlidské síly, nezkrocené magie a žalostné zbabělosti. Pokud navíc věříte tomu, že zemřít se dá zábavným způsobem, pak také i humoru.
Vydal:
nakladatelství Straky na vrbě
Počet stran:
280
Vyšlo:
25.05.2017
Podrobnosti:
ISBN 978-80-267-0838-4
Doporučená cena: 329,- Kč
1. vydání
Slavíček, Jiří
Tři případy policejního komisaře Pobudy
Tři napínavé detektivní příběhy, které nás zavedou do temných koutů Prahy na sklonku 19. století, kde vyplouvají na povrch skryté lidské neřesti a vášně, od držitele Ceny Jiřího Marka za nejlepší detektivku roku 2016. F. X. Pobuda je policejním komisařem pražského obvodu Holešovice-Bubny. Dokáže spolu se svými spolupracovníky vyřešit hned tři zapeklité případy? V Případu velocipedisty řeší smrt závodníka, v Případu zlatnice Galipetrové loupežnou vraždu v samotném středu Prahy, jejíž stopy ale vedou až do Pobudova obvodu, v Případu zeleného brouka záhadnou otravu manželky fotografa, přičemž není jasné, jak k ní vlastně došlo.
Vydal:
Motto
Počet stran:
496
Vyšlo:
25.05.2017
Podrobnosti:

Literatura pro děti a mládežISBN 978-80-266-1109-7
Doporučená cena: 269,- Kč
1. vydání
Bednarová, Yvona
Samuel a Hortenzinka
Pohádkový příběh o malé víle Hortenzince a jejím kamarádovi mloku Samuelovi vás přesvědčí, že čtení knihy o zvířátkách, vílách a panáčcích, žijících společně na rozlehlé zahradě poblíž lesa, může být zábavné, napínavé i poučné. Děti si rovněž rozšíří slovní zásobu o nová slova, která běžně slýchají z úst dospělých, a v příběhu jim budou vysvětlena. Kniha je kromě půvabných ilustrací doplněna reálnými fotografiemi zvířátek a rostlin vystupujících v příběhu, tak jak je můžeme vidět v přírodě.
Vydal:
Edika
Počet stran:
192
Vyšlo:
29.05.2017
Podrobnosti:
ISBN 978-80-00-04713-3
Doporučená cena: 199,- Kč
1. vydání
Faulkner, William
Strom přání
"Když v předvečer narozenin vlezeš do postele levou nohou napřed, a než si lehneš, převrátíš polštář, pak se může stát cokoli," píše William Faulkner v kouzelném, rozmarném příběhu. Malá Dulcie se v den svých narozenin vzbudí a v pokoji najde cizího chlapce. Po kratším přemlouvání se s ním vydá na neobyčejný výlet, na němž se splní nejedno přání.
Vydal:
Albatros
Počet stran:
64
Vyšlo:
29.05.2017
Podrobnosti:
ISBN 978-80-264-1484-1
Doporučená cena: 199,- Kč
1. vydání
Gesslerová, Tatjana
U nás doma v zoo: Slůně bez maminky
Lea miluje zvířata. Když její mamka získá místo ředitelky v zoologické zahradě, splní se jí ten nejkrásnější sen. A navíc jsou prázdniny! Co se to jen s Molly děje? Po porodu svého prvního mláděte je jindy milá a hodná slonice nevypočitatelná a o slůňě se nestará. Lea, která péči převezme, si je ale jistá, že k tomu má Molly nějaký vážný důvod. Umane si, že tu sloní záhadu s kamarádkou Mílou vyřeší stůj co stůj. Vždyť ten obří mrňousek nutně potřebuje svou mámu!
Vydal:
CPress
Počet stran:
144
Vyšlo:
29.05.2017
Podrobnosti:
ISBN 978-80-266-1110-3
Doporučená cena: 249,- Kč
1. vydání
Mrázková, Eva
Klasické české pohádky
Klasické české pohádky jsou drahocenným pokladem, který je od pradávna předáván dalším pokolením. Maminčino nebo tatínkovo čtení dětem v postýlce, vlídné vyprávění našich prarodičů, to jsou chvilky, na které se nezapomíná. Takové vzpomínky si uchováváme hluboko ve svém srdci a snažíme se podobné chvilky nabídnout i našim dětem. Pohádky doprovázejí krásné ilustrace.
Vydal:
Edika
Počet stran:
120
Vyšlo:
29.05.2017
Podrobnosti:
ISBN 978-80-7544-331-1
Doporučená cena: 299,- Kč
1. vydání
Pearsonová, Mary E.
Falešný polibek
Království Morrigan je plné tradic a příběhů o dávném světě. Princezna Lia je ale nesnáší. Svatba s někým, koho nikdy nepotkala? Kvůli zajištění politického spojenectví? Má všeho po krk! A tak v den své svatby uteče a usadí se ve vzdálené vesnici. Tam se seznámí se dvěma záhadnými přitažlivými muži – princem, kterého si měla vzít, a vrahem s úkolem ji zabít. Obklopena tajemstvím a lží Lia odhalí skutečnosti, které otřesou jejím životem.
Vydal:
CooBoo
Počet stran:
368
Vyšlo:
29.05.2017
Podrobnosti: