Spojení: +420 272 660 644
Registrace Přihlásit se


Zapomenuté heslo

Občanský a společenskovědní základ - Ekonomie

Výuka pokrývá tato témata: základní ekonomické pojmy, prvopočátky ekonomického chování, členění ekonomie, úvod do tržního hospodářství, trh výrobků a služeb, ostatní trhy, doprovodné jevy tržního mechanismu, úloha státu v tržním hospodářství, nástroje hospodářské politiky státu, národní hospodářství, národohospodářské agregáty, banky a jejich úloha v hospodářství země, cyklický vývoj tržního hospodářství, zahraniční obchod, podnik, podnikání, daně a poplatky, zaměstnání, osobní finance, moje ekonomické povědomí a další témata.
Publikace je celobarevná, učivo témat doplněno množstvím infografiky, schématy, zajímavostmi, souvislostmi a poznatky z historie ekonomie. Témata učebnice obsahují výukové cíle a cílové dovednosti studenta po prostudování statí. Na závěr tématu je zařazeno shrnutí pojmů a náměty pro samostatnou činnost a opakování.
Učebnice plně odpovídá katalogu požadavků ke státní maturitě a osnovám tématu Ekonomika a podnikání ze vzdělávacího programu RVP - Občanský a společenskovědní základ.
Učebnice má doložku MŠMT.
ISBN:978-80-7402-279-1
EAN:9788074022791
Počet stran 112 stran
Datum vydání 18. 9. 2019
Pořadí vydání neurčeno
Vazba kniha, brožovaná vazba
Jazyk český
Autor: Jaroslav Zlámal
Autor: Jana Bellová
Autor: Zdeněk Mendl
Autor: Petra Navrátilová
Nakladatelství Computer Media
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace