Pionýr, Babetta a spol. na letácích a v prospektech.
…musela zákonitě přijít. Po monumentu o Jawě od Libora Marčíka a knize Se značkou ČZ na letácích a prospektech, přináší tato publikace podobnou formou prostřednictvím sbírky, často unikátních prospektů a letáků, pohled do historie výroby malých motocyklů a mopedů.
Slovenská motocyklová produkce byla významnou integrální součástí československého motocyklového průmyslu. Obohatila výrazně sortiment včetně o dnes kultovní stroje typu Jawa Pionýr a Babetta. I když z obchodních důvodů využívala značku Jawa, jednalo se o originální produkci Považských strojíren.
Ambicí této knížky je připomenout historii společného úsilí o udržení tradice motocyklové výroby v Československu, a mladým čtenářům možná přinést trochu poučení.
| ISBN: | 978-80-909156-1-9 |
| EAN: | 9788090915619 |
| Doporučená cena: | 580 Kč |
| Počet stran |
332 stran |
| Datum vydání |
2024 |
| Pořadí vydání |
neurčeno |
| Vazba |
kniha, vázaná vazba |
| Jazyk |
český |
| Autor: |
Miloslav Straka |
| Nakladatelství |
Moto Public |
| Tématická skupina |
5 - Technické vědy |