Spojení: +420 272 660 644
Registrace Přihlásit se


Zapomenuté heslo

Světlo v okně

Margarete se vypotácí z trosek vybombardovaného domu. Prach kolem ní sedá jako sníh. Člen vyprošťovací čety se jí ptá, jestli nepotřebuje pomoct. Margarete sklouzne očima k místu, kde ještě před chvílí zářila nenáviděná žlutá hvězda, sebere odvahu a řekne: "Ano."
Berlín, 1941: Margarete Rosenbaumová pracuje jako služka u vysokého nacistického důstojníka. Když je jeho dům vybombardován, ona jediná přežije. A když si ji navíc spletou s důstojníkovou dcerou, rozhodne se, že se chopí příležitosti…
S novou identitou za sebou nechává svůj židovský původ a zdá se, že je relativně v bezpečí, dokud ji nevypátrá syn jejího bývalého zaměstnavatele a zároveň její "bratr", důstojník SS Wilhelm Huber. Ten ale kupodivu nechce odhalit Margaretin podvod. Trvá pouze na tom, aby s ním bydlela v Paříži a dál předstírala, že je jeho sestra. Margarete se obává odhalení i toho, co by Wilhelm mohl chtít na oplátku. Může svěřit nacistickému důstojníkovi to jediné, co jí zbylo... bezpečí, život, a dokonce i své srdce?
ISBN:978-80-7546-404-0
EAN:9788075464040
Počet stran 288 stran
Datum vydání 20. 9. 2022
Pořadí vydání neurčeno
Vazba kniha, vázaná vazba
Jazyk český
Autor: Marion Kummerow
Nakladatelství Fortuna Libri
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace