Spojení: +420 272 660 644
Registrace Přihlásit se


Zapomenuté heslo

Krajinářská tvorba Jana Rudolfa ČernínaVznik a vývoj parků v Krásném Dvoře, Jemčině, Petrohradě a Chudenicích

Publikace se zabývá hodnocením terénních úprav a možností využití přirozeného reliéfu při zakládání krajinářských parků, v nichž se prolíná vliv přírodního prostředí a jeho antropogenních proměn.
Parky, které jsou v této publikaci uvedeny, byly vybrány proto, že je spojují osoby jejich zakladatelů – Jana Rudolfa Černína z Chudenic a jeho syna Evžena Karla Černína, a zároveň se nachází v rozdílných přírodních podmínkách.

Autorka v úvodu analyzuje možnosti výzkumu krajinářských parků z pozic geografie, dále pojednává o metodických postupech studia a zpracování dat, včetně navržení typologie terénních úprav v krajinářských parcích. Následuje zhodnocení dobových filozofických a estetických názorů, které podnítily vznik krajinářských parků, a zásad tvorby těchto děl a současných podmínek jejich údržby a rekonstrukce. Práce obsahuje také srovnání černínských krajinářských parků s nejvýznamnějšími parky v českých zemích a v zahraničí. Další oddíl se již zabývá podrobnou klasifikací modelových lokalit a terénních úprav, jež v nich byly realizovány.
V závěru je posouzen význam terénních úprav pro utváření krajinářských parků a jejich současnou údržbu.
ISBN:978-80-246-2397-9
EAN:9788024623979
Počet stran 315 stran
Datum vydání 23. 10. 2014
Vazba kniha, brožovaná vazba
Jazyk český
Autor: Markéta Šantrůčková
Nakladatelství Karolinum
Tématická skupina 9 - Umění
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace