Spojení: +420 272 660 644
Registrace Přihlásit se


Zapomenuté heslo

Modernismus a fašismusPocit začátku za Mussoliniho a Hitlera

Knihou Modernismus a fašismus vrcholí dlouholetý výzkum renomovaného britského historika Rogera Griffina, který se snaží vysledovat a prokázat podstatu generického fašismu a zároveň jej lokalizovat v kontextu mnoha hnutí modernismu.
Griffin v první části odvážně interdisciplinární práce, provazující historii fašismu, historii a teorii literatury a kultury s filozofií a sociální antropologií, buduje přelomové, široké vymezení modernismu jako sociokulturního pohybu řešícího v nesčetných formách krizi modernity. Řešení je hledáno v novém začátku zčasovělé historie či člověkem režírovaného budoucího dění jako cesty z úpadku.
Tato koncepce dovoluje Griffinovi v druhé části knihy postupně prokazovat realitu "fašistického modernismu" - tedy prosazovat pohled většinově dosud odmítaný. Soustřeďuje se přitom klíčově na dvě dějinné formy generického fašismu, režimy Mussoliniho a Hitlera. Sleduje je od ideologické geneze přes fázi politického hnutí získávajícího společenskou podporu až do podoby modernistického státu, krachujícího v projektu ničivé a sebezničující globální expanze.
ISBN:978-80-246-6237-4
EAN:9788024662374
Počet stran 602 stran
Datum vydání 6. 11. 2025
Pořadí vydání neurčeno
Vazba kniha, brožovaná vazba
Jazyk český
Autor: Roger Griffin
Překladatel: Eva Kalivodová
Nakladatelství Karolinum
Tématická skupina 2 - Společenské vědy; osvěta
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace